Wersja polska English Deutsch
  • Wieża obserwacyjna przy porcie jachtowym w Charzykowach
  • Port Jachtowy w Charzykowach
  • Wnętrze kościoła Zwiastowania NMP w Chojnicach
  • Stary Rynek w Chojnicach – widok na ratusz, kościół Zwiastowania NMP i Bazylikę
  • Tur przy Bramie Człuchowskiej w Chojnicach
  • Jezioro Jeleń na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie
  • Panna z fontanny na Starym Rynku w Chojnicach
  • Kajaki Swornegacie
  • Ścieżka dydaktyczna nad jeziorem Jeleń w Parku Narodowym Bory Tucholskie
  • Chata w Nierostowie zimą
  • Festiwal Teatrów Ulicznych "Chojnicka Fiesta"
Mapa Europy
Mapa województwa

Powiat Chojnicki

Promocja Regionu Chojnickiego
Interaktywna mapa powiatu
Informacja turystyczna
Powrót

KALENDARZ IMPREZ NA 2020 ROK

 

Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o. i organizatorzy poszczególnych imprez zastrzegają sobie prawo do zmian w kalendarzu imprez. Szczegółowe informacje znajdziecie  Państwo na stronach internetowych oraz w prasie, radiu, na plakatach i banerach.

 

KWIECIEŃ

 

Wystawa pn. „Wiatr od morza. Kaszubi w malarstwie, grafice i rysunku 1920 –1939. Kaszubów portret osobny”

Termin: styczeń –maj

Miejsce: Brama człuchowska –IV i V piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa pn. „Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczypospolitej”

Termin: styczeń –czerwiec

Miejsce: Kurza Stopa –parter

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –II piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Powiatowe dyktando „O Złote Pióro”

Termin: marzec–kwiecień Miejsce: II LO

Organizator: II LO

 

Wystawa „Polscy laureaci literackiego Nobla”

Termin: 15.01 –19.04

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP

 

Koncert „Wspólne muzykowanie”

Termin: kwiecień

Miejsce: sala koncertowa w Szkole Muzycznej

Organizator: Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach3

 

Turniej Szachowy Koła Szachowego

Termin: kwiecień

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB

 

49. Konkurs Recytator. Literatury Kaszub. Rodnô Mòwa

Termin: kwiecień

Miejsce: Brusy

Organizator: Brusy, Gmina Brusy, CKB, ZKP

 

Wystawa „Zbrodnie w regionie”

Termin: 20.04 –30.06

Miejsce: Wszechnica Chojnicka–czytelnia

Organizator: MBP

 

Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza” –Dwa tygodnie z książką.

Termin: 23.04 –8.05

Miejsce: Wszechnica Chojnicka

Organizator: MBP, stowarzyszenie LekTURa

 

VII Noc w Bibliotece pn.:”Spotkanie z Kryminałem”

Termin: 25.04

Miejsce: Wszechnica Chojnicka

Organizator: MBP, stowarzyszenie LekTURa

 

Zawody strzeleckie ze strzelby gładkolufowej

Termin: 25.04

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK, KS Chojnice LOK

 

Mecz o Mistrzostwo Ekstraklasy Futsalu: Red Devils Chojnice –FC Toruń

Termin: 26.04

Miejsce: hala Centrum Parku

Organizator: RD Futsal Club

 

Zawody spławikowe

Termin: 26.04.2020 godz. 14:00

Miejsce: Jezioro Kiełpińskie

 

Drzwi otwarte Szkoły Technicznej BZDZ

Termin: kwiecień

Miejsce: Szkoła techniczna BZDZ, ul. Kościerska 10

Organizator: Szkoła Techniczna BZDZ w Chojnicach

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

 

 

 

MAJ

 

Wystawa pn. „Wiatr od morza. Kaszubi w malarstwie, grafice i rysunku 1920 –1939. Kaszubów portret osobny”

Termin: styczeń –maj

Miejsce: Brama człuchowska –IV i V piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Festyn rodzinny

Termin: maj –czerwiec

Miejsce: boisko SP nr 3

 

Pokonkursowa wystawa prac dzieci i młodzieży pn.: „Moja przygoda w muzeum”

Termin: maj –czerwiec

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Święto Szkoły

Termin: maj

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Gminno-Miejska Olimpiada Przedszkolaków

Termin: maj

Miejsce: hala Centrum Parku

Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

 

Konkurs „klasyka w rozrywce, rozrywka w klasyce”

Termin: maj

Miejsce: sala koncertowa w Szkole Muzycznej

Organizator: Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach

 

Pola Nadziei –Marsz Nadziei

Termin: maj

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: Fundacja „Palium”

 

XVII Integracyjny Festiwal Piosenki „Święto Muzyki 2020”

Termin: maj

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Razem”, ChCK

 

Święto Patrona Szkoły

Termin: maj

Miejsce: II LO

Organizator: II LO

 

Wystawa „Zbrodnie w regionie”

Termin: 20.04 –30.06

Miejsce: Wszechnica Chojnicka–czytelnia

Organizator: MBP

 

Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza” –Dwa tygodnie z książką.

Termin: 23.04 –8.05

Miejsce: Wszechnica Chojnicka

Organizator: MBP, stowarzyszenie LekTURa

 

Zawody spinnigowe

Termin: 1.05.2020

Miejsce: Jezioro Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

Regaty Konstytucyjne

Termin: 2 –3.05

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

XXXVI Chojnickie Biegi Strażackie

Termin: 2.05

Miejsce: Stadion Miejski „Kolejarz 1926”, ulice miasta

Organizator: ChKS „Kolejarz”

 

Puchar Jeziora Charzykowskiego w kl. Korsarz

Termin: 2 –3.05

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Turniej Piłki Nożnej dla Młodzieży i Dorosłych

Termin: 3.05

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1a

Organizator: trenerzy środowiskowi, UM

 

Na szlaku kultur” –Majówka Chojnice 2020

Termin: 3.05

Miejsce: Fosa Miejska /w razie niepogody ChCK/

Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”

 

Gminne Obchody 229. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka

Termin: 3.05.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Brusy, Gmina Brusy, CKB, OSP

 

Zaborski Rajd Rowerowy

Termin: 3.05.2020

Miejsce: Gmina Brusy

Organizator: Gmina Brusy

 

Święto 3 Maja

Termin: 3.05.2020

Miejsce: Miejsce Pamięci Historycznej

Organizator: GOK Konarzyny, Grupa Rekonstrukcji Historycznej

 

Tydzień Bibliotek w Gminie Brusy

Termin: 8- 16.05.2020

Miejsce: Gmina Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB

 

XIX Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami” Czersk' 2020

Termin: 08 – 09.05.2020

Miejsce: Czersk

 Organizator: Stowarzyszenie Grupa M, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku, Zespół Taneczny Paradise

 

VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „EURO SONG”.

Termin: 8.05

Miejsce: ChCK

Organizator: SP nr 1

 

Mecz o Mistrzostwo Ekstraklasy Futsalu: Red Devils Chojnice –Orzeł Futsal JelczLaskowice

Termin: 10.05

Miejsce: hala Centrum Parku

Organizator: RD Futsal Club

 

XXIII Memoriał Ottona Weilanda

Termin: 8 –10.05

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Tydzień z patronem Janem Karnowskim

Termin: 11 –15.05

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

 

Festyn Ekologiczny

Termin: 15.05

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

 

Otwarte Mistrzostwa Ziemi Chojnickiej w strzelaniu kulowym

Termin: 16.05

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Majówka

Termin: 16.05.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

132 Rocznica Urodzin Jana Karnowskiego

Termin: 16.05.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB, ZKP

 

Spotkanie integracyjne „Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu św. Janowi Pawłowi II”,

Termin: 16.05.2020

Miejsce: Ciechocin

Organizator: GOK Chojnice

 

Turniej gry karcianej w Baśkę kaszubską o puchar Wójta Gminy Chojnice

Termin: 16.05.2020

Miejsce: świetlica wiejska w Klawkowie

Organizator: GOK Chojnice

 

Europejska Noc Muzeów

Termin: 16.05 –do godz. 24:00

Miejsce: Brama Człuchowska, Baszta Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego,

 

Regaty otwarcia sezonu w kl. Turystycznych

Termin: 17.05

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Rajd Papieski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w 100. rocznicę powrotu Brus do Macierzy

Termin: 17.05.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Stowarzyszenie 4x4 Brusy, Gmina Brusy

 

Piknik Samorządowca

Termin: 27.05

Miejsce: hala sportowa ZS

Organizator: ZS, TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

100-lecie powrotu Konarzyn w granice Rzeczypospolitej

Termin: 30.05.2020

Miejsce: Boisko gminne w Konarzynach

Organizator: GOK Konarzynach/ Grupa Rekonstrukcji Historycznej

 

XX Ogólnopolskie Regaty o Puchar Burmistrza Czerska, Dzień Dziecka

Termin: 30.05.2020

Miejsce: Ostrowite

Organizator: UKS „Jedynka” Czersk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka,

Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

 

Dzień Dziecka

Termin: 31.05.2020

Miejsce: Rytel

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku, Dom Kultury w Rytlu, Sołectwo Rytel

 

Zawody spławikowe

Termin: 31.05.2020

Miejsce: Jezioro Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Dzień Dziecka

Termin: 31.05.2020

Miejsce: Boisko gminne w Konarzynach

Organizator: GOK Konarzyny/ ZSP

 

Sołecki Dzień Dziecka

Termin: 31.05.2020

Miejsce: Świetlica wiejska w Zielonej Chocinie

Organizator: Sołectwo Zielona Chocina

 

Zawody strzeleckie o okazji Dnia Dziecka

Termin: 31.05

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Biegi Rodzinne

Termin: kwiecień-czerwiec

Miejsce: Gmina Czersk

 

 

 

CZERWIEC

 

Wystawa pn. „Chojnice i ziemia chojnicka w czasach II Rzeczypospolitej”

Termin: styczeń –czerwiec

Miejsce: Kurza Stopa –parter

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień –II piętro

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Instrumenty muzyczne w europejskiej sztuce ludowej” –ekspozycja kolekcji

Termin: czerwiec –wrzesień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Festyn rodzinny

Termin: czerwiec

Miejsce: boisko SP nr 3

 

Pokonkursowa wystawa prac dzieci i młodzieży pn.: „Moja przygoda w muzeum”

Termin: maj –czerwiec

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa indywidualna: „Jan Sabiniarz. Śladami sztuki i architektury”

Termin: czerwiec

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Taneczna Fiesta 2020”

Termin: czerwiec

Miejsce: hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Akademia Tańca „Piętro Wyżej”

 

VII Chojnicki Marsz Życia i Nadziei

Termin: czerwiec

Miejsce: Stary Rynek, ChCK

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”

 

Wystawa „Zbrodnie w regionie”

Termin: 20.04 –30.06

Miejsce: Wszechnica Chojnicka–czytelnia

Organizator: MBP

 

Wielki Dzień Dziecka

Termin: 1.06

Miejsce: Stary Rynek

Organizator: PRCh

 

Odjazdowy Bibliotekarz

Termin: czerwiec

Miejsce: na terenie gminy Brusy

Organizator: CKB i OK Rytel oraz Czersk

 

Wielki Dzień Dziecka

Termin: 01.06.2020

Miejsce: Chojnice- Stary Rynek

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Resler Junior

 

Zewnętrzna konferencja upowszechniająca ocenianie kształtujące

Termin: 4.06

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

 

Piknik Obywatelski

Termin: 6.06

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: PChS

 

Otwarte zawody strzeleckie –pojedynek strzelecki

Termin: 6.06

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

XXII Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. Bolesława Drewka

Termin: 6.06.2020

Miejsce: Amfiteatr – Jezioro Karsińskie w Swornegaciach

Organizator: GOK Chojnice

 

Sołecki Dzień Dziecka

Termin: 6.06.2020

Miejsce: Świetlica wiejska w Żychcach

Organizator: Sołectwo Żychce

 

Chojnickie Aniołowo

Termin: 7.06

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: TPH

 

Wędkarski Dzień Dziecka

Termin: 7.06.2020

Miejsce: Jezioro Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

Marbruk Triathlon Charzykowy

Termin: 12-14. 06.2020

Miejsce: Charzykowy

Współorganizator: GOK Chojnice

 

VII Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

Termin: 13.06

Miejsce: plener

Organizator: MBP, stowarzyszenie LekTURa

 

Turniej Baśki „Tarcza Kaszub” o puchar Starosty Chojnickiego

Termin: 14.06

Miejsce: SP nr 7

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

Gminne Obchody Dnia Dziecka połączone z konkursem Bruscrossing z Niepodległą

Termin: 14.06.2020

Miejsce: Brusy

 

Plener rzeźbiarsko-malarski przy Chacie Kaszubskiej

Termin: czerwiec

Miejsce: Brusy Jaglie

Organizator: Gmina Brusy, CKB

 

Zawody spławikowe

Termin: 14.06.2020

Miejsce: Jez. Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

XXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej –„CREDO”

Termin: 19.06

Miejsce: Fosa Miejska /w razie niepogody Bazylika Mniejsza/

Organizator: SP nr 1

 

Noc zakochanych nad j. Kiełpinek

Termin: 20.06.2020

Miejsce: Plaża nad Jez. Kiełpinek

Organizator: GOK Konarzyny/ sołectwo Kiełpin

 

Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Chojnice

Termin: 20.06.2020

Miejsce: boisko w Silnie

Organizator: GOK Chojnice

 

Rajd Ekoturystyczny, Zaborski Park Krajobrazowy pod hasłem Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie „Dary natury, bogactwo kultury”

Termin: 20.06.2020

Miejsce:

Organizator: GOK Chojnice

 

Festiwal InterTony 2020

Termin: 20.06

Miejsce: Stadion Miejski „Kolejarz 1926”

Organizator: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

 

Charzykowy Sailing Cup

Termin: 20.06

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Otwarte zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu „Chojnickie LATO 2020”

Termin: 21.06

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Festiwal Nauki

Termin: 24 –25.06

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

Tel. kontaktowy: 52397 37 70

 

Intronizacja 218 Króla Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz zawody w strzelaniu opierścień św. Bernarda

Termin: 25.06

Miejsce: Stary Rynek/ strzelnica bracka –Podlesie

Organizator: KBS

 

Festyn strażacki

Termin: II połowa czerwca

Miejsce: miejsce wypoczynku przy Jez. Bublik

Organizator: OSP Konarzyny

 

Dni Chojnic

Termin: 26-28.06.2020

Miejsce: Chojnice: Stary Rynek i przyległe ulice, Park Tysiąclecia

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Urząd Miejski

 

Święto Powiatu Chojnickiego

Termin: 26-28.06.2020

Miejsce: Chojnice- Park Tysiąclecia

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o., Starostwo Powiatowe

 

Wakacje z GOK

Termin: czerwiec/ lipiec

Miejsce: Zielona Chocina

Organizator: GOK Konarzyny, Sołectwo Zielona Chocina

 

Turniej Siatkówki Plażowej

Termin: 27.06.2020

Miejsce: Ostrowite

Organizator: GOK Chojnice

 

Święto Krwiodawców

Termin: czerwiec

Miejsce: Gmina Czersk

 

Kino Letnie

Termin: czerwiec-sierpień

Miejsce: Gmina Czersk

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

 

LIPIEC

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Instrumenty muzyczne w europejskiej sztuce ludowej” –ekspozycja kolekcji

Termin: czerwiec –wrzesień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Podróże marzeń”

Termin: lipiec –wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP/

 

XXVIII Festiwal Teatrów Ulicznych im. Eugeniusza Mikołajczyka „Chojnicka Fiesta2020”

Termin: lipiec

Miejsce: Stary Rynek, Fosa Miejska

Organizator: ChCK

 

XXXIX Zlot Turystyczny

Termin: 4.07.2020

Miejsce: Zielona Chocina

Organizator: GOK Konarzyny/ Sołectwo Zielona Chocina

 

Koncert „Mogileńskiej Orkiestry Dętej”

Termin: 4.07.2020

Miejsce: Amfiteatr Letni Charzykowy

Organizator: GOK Charzykowy

 

Urodziny Miasta

Termin: 4.07. 2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku

 

Koncert „Mogileńskiej Orkiestry Dętej”

Termin: 4.07

Miejsce: Amfiteatr letni Charzykowy

Organizator: GOK Chojnice

 

Zawody dla Seniorów Koła

Termin: 5.07.2020

Miejsce: Jez. Bublik

Organizator: PZW Konarzyny

 

XX Święto Pstrąga 2020

Termin : 11.07.2020

Miejsce : Wojtal

Organizator : Organizator : Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

Chojnice Team Cup w kl. OPTIMIST

Termin: 11–12.07

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

II Konkurs Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego

Termin: lipiec

Miejsce: Brusy Jaglie

Organizator: Brusy Jaglie, UM, CKB Muzeum Zachodniokaszubskie

 

Udział w warsztatach plastycznych podczas Ogólnopolskiego Pleneru Artystycznego

Termin: lipiec

Miejsce: Męcikał-Galeria Oczko

Organizator: Męcikał- Galeria Oczko

 

Igrzyska Plażowe w Czernicy

Termin: 12.07.2020

Miejsce: Czernica

Organizator: Gmina Brusy

 

XX Dni Rytla

Termin: 18 .07.2020

Miejsce: Rytel

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku

Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

Koncert charytatywny „w rytmie Warsa i Fogga”

Termin: 19.07

Miejsce: Amfiteatr letni Charzykowy

Organizator: GOK Chojnice

 

Spławikowo-Gruntowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Czerska i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czersku nad Jeziorem w Ostrowitem

Termin: 19.07.2020

Miejsce: Ostrowite

Organizator: Sklep Wędkarski M. Narloch w Czersku i Adam Pacek.

 

Zawody spławikowe

Termin: 18.07.2020 godz. 15:00

Miejsce: Jez. Zielone Małe

Organizator: PZW Konarzyny

 

Koncert charytatywny „W rytmie Warsa i Fogga”

Termin: 19.07.2020

Miejsce: Amfiteatr Letni Charzykowy

Organizator: lokalni muzycy, GOK Chojnice

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Termin: 22-26.07.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: CKB; Gmina Brusy, Konarzyny, Karsin, miasto i gmina Kościerzyna i Promocja Regionu Chojnickiego

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

Termin: 23-25.07.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „ Kaszubskie spotkania z Folklorem Świata”

Termin: 24- 25.07.2020

Miejsce: Chojnice- Fosa Miejska

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o.

 

X Święto Gminy Konarzyny

Termin: 24-25.07.2020

Miejsce: Boisko gminne w Konarzynach

Organizator: GOK Konarzyny

 

Jarmark „Czym chata bogata…”

Termin: 25.07.2020

Miejsce: Amfiteatr Letni Charzykowy

Organizator: GOK Charzykowy

 

Jarmark Zaborski z konkursem „Tort dla niepodległych Brus”

Termin: 25.07.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB

 

Chojnicki Złoty Konik Morski w kl. OPTIMIST

Termin: 25–26.07

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec –sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1Ai Jedności 1A

Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

 

SIERPIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J.Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Instrumenty muzyczne w europejskiej sztuce ludowej” –ekspozycja kolekcji

Termin: czerwiec –wrzesień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Podróże marzeń”

Termin: lipiec –wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP/

 

XXVI Chojnicka Noc Poetów

Termin: 1. 08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, MBP

 

XLIII Krajowa Kaszubska Wystawa Psów Rasowych

Termin: 1 –2.08

Miejsce: boisko przy Centrum Parku

Organizator: ZKW o/Chojnice

 

XX Regaty Żeglarskie o Błękitną Wstęgę Jeziora Karsińskiego

Termin: 1.08.2020

Miejsce: Swornegacie Jezioro Karsińskie

Organizator: GOK Chojnice

 

Festyn Św. Anny

Termin: 1.08.2020

Miejsce: Silno

Organizator: GOK Chojnice

 

Pieczenie chleba w Widnie

Termin: 1.08.2020

Miejsce: Widno

Organizator: Gmina Brusy, CKB

 

Żeglarska Gra Terenowa

Termin: 6.08.2020

Miejsce: Charzykowy

Organizator: GOK Chojnice

 

XXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej Charzykowy

Termin: 7-8.08.2020

Miejsce: Amfiteatr Letni w Charzykowach

Organizator: GOK Charzykowy

 

XI Łęskie Kapuśniaki

Termin: 8.08.2020

Miejsce: Łąg

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku,

 

Test Kaszuba

Termin : 13.08.2020

Miejsce: WDK Swornegacie

Organizator: GOK Chojnice, WDK Swornegacie

 

Dożynki w Swornegaciach

Termin : 15.08.2020

Miejsce: Amfiteatr w Swornegaciach

Organizator: GOK Chojnice

 

Turniej piłki nożnej juniorów „ Z wiejskiego boiska na stadion”

Termin : 15.08.2020

Miejsce: boisko w Krojantach

Organizator: GOK Chojnice

 

Otwarte Mistrzostwa Gminy w walking futbol

Termin : 15.08.2020

Miejsce: boisko w Krojantach

Organizator: GOK Chojnice

 

Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Wójta

Termin: 15.08.2020

Miejsce: Jezioro Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

X Chojnickie Noce Operetkowe

Termin: 15–16.08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK

 

Letnia Kawiarenka Patriotyczna

Termin: 16.08.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy i CKiB

 

VI Rajd Rowerowy Kaszubskiej Marszruty

Termin: 22.08.2020

Miejsce: do uzgodnienia

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o.

 

Blues w Sworach

Termin : 22.08.2020

Miejsce: Amfiteatr Letni w Swornegaciach

Organizator: GOK Chojnice

 

Regaty odpustowe

Termin: 22–23.08

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Zawody Rejonowe 55+

Termin: 23.08.2020, godz.13:00

Miejsce: Jezioro Zielone Duże

Organizator: PZW Konarzyny

 

Mistrzostwa Gr. B w kl. OPTIMIST

Termin: 28–30.08

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

XIII Turniej Rycerski, inscenizacja oblężenia miasta Chojnice z 1466 r.

Termin: 29.08

Miejsce: Fosa Miejska

Organizator: UM, ChCK, Bractwo Herbu TUR, ES Pomerania

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wakacyjne Turnieje Piłki Nożnej

Termin: lipiec –sierpień

Miejsce: Boisko Orlik, ul. Lichnowska 1A i Jedności 1A

Organizator: UM, animatorzy boiska orlik

 

Rolniczo Leśne Dożynki Gminne

Termin: 29.08.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Nadleśnictwo Czersk, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku, Gminne Centrum Kultury w Czersku

 

Bieg Ułański „ Z historią w tle” 8 km

Termin : 29.08.2020

Miejsce: Krojanty

Organizator: GOK Chojnice

 

Zawody spławikowe

Termin: 29.08.2020, godz. 15:00

Miejsce: Jez. Zielone Duże

Organizator: PZW Konarzyny

 

 

 

WRZESIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Instrumenty muzyczne w europejskiej sztuce ludowej” –ekspozycja kolekcji

Termin: czerwiec –wrzesień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Podróże marzeń”

Termin: lipiec –wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP

 

XXII Chojnickie Filmobranie

Termin: wrzesień

Miejsce: aula ZSLO, ChCK

Organizator: UM, ChCK, ES Pomerania, DKF „CISZA”

T

Międzynarodowy Tydzień Głuchych oraz Międzynarodowy Dzień Głuchych

Termin: wrzesień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka, siedziba Koła terenowego PZG p. 214

Organizator: Koło Terenowe PZG

 

Filomackie „Ognisko Pokoleń”

Termin: wrzesień

Miejsce: aula ZS Organizator: ZS, TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Narodowe Czytanie

Termin: 4.09.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB, KLO

 

Regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”

Termin: 5–6.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Inscenizacja Szarży pod Krojantami-Festyn kawaleryjski z rekonstrukcją szarży i wybranych epizodów militarnych

Termin: 6.09

Miejsce: Krojanty

Organizator: UG, Fundacja Szarża pod Krojantami

 

Dożynki Gminne i II Targi Rolno Przemysłowe

Termin: 5-6.09.2020

Miejsce: Lotnisko Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny

 

Zaborskie Dożynki Gminne

Termin: 13.09.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: Gmina Brusy, CKB, KLO

 

10-lecie Muzeum Janusza trzebiatowskiego w Chojnicach

Termin: 14 –20.09

Miejsce: Muzeum J. Trzebiatowskiego

Organizator: UM, Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

Zawody spławikowe

Termin: 19.09.2020, godz. 14:00

Miejsce: Jezioro Kiełpińskie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Regaty „83 Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”

Termin: 19.09

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

II Piknik Militarny

Termin: 22.09

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Zawody w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej „TRUR 2019”

Termin: 26.09

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZMLOK, KS Chojnice LOK

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

XXII Festiwal Pieśni Chóralnej

Termin: 27.09.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Chór LUTNIA z Czerska, Gminne Centrum Kultury w Czersku, Gmina Czersk Urząd Miejski w Czersku

 

Festyn Gocki

Termin: wrzesień

Miejsce: Gmina Czersk

 

 

PAŹDZIERNIK

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Dzień Seniora

Termin: październik

Miejsce: hala Centrum Parku

Organizator: ChCK

 

Wystawa „Rok świętego Jana Pawła II”

Termin: październik –listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –Czytelnia

Organizator: MBP

 

XXV Dni Kultury Polsko-Francuskiej

Termin: październik –listopad

Miejsce: ChCK, aula ZS LO

Organizator: ChTPF

 

Dni Kultury Kaszubsko –Pomorskiej

Termin: październik- II połowa

Miejsce: Chojnice

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

Przegląd teatrów Kaszubskich „ZDRZADNIÓ TEPISA”

Termin: październik

Miejsce: Chojnice

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

Kampania pn. „Hospicjum to też Życie”

Termin: październik

Miejsce: Chojnice

Organizator: Fundacja Palium

 

Dzień Papieski

Termin: październik

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Termin: październik

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Nadanie imienia i sztandaru Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach

Termin: 1.10

Miejsce: ChCK

Organizator: Szkoła Techniczna BZDZ w Chojnicach

 

Międzynarodowy dzień bez przemocy

Termin: 2.10.2020

Miejsce: Konarzyny przemarsz

Organizator: ZSP Konarzyny

 

Spinning Regionalny

Termin: 4.10.2020, godz. 13:00

Miejsce: Jez. Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Regaty „Puchar Jesieni”–Memoriał Pawła Sieradzkiego w kl. Laser

Termin: 10–11.10

Miejsce: Charzykowy

Organizator: ChKŻ

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z pistoletu sportowego „Chojnicka Jesień 2020”

Termin: 11.10

Miejsce: strzelnica Nieżychowice

Organizator: ZM LOK

 

Zawody strzeleckie z karabinka sportowego „Snajper 2020 Ziemi Chojnickiej”

Termin: 11.10

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Turniej Baśki „Brama Pomorza” o puchar Starosty Chojnickiego

Termin: 14.10

Miejsce: SP nr 7

Organizator: ZKP o/miejski Chojnice

 

Gminne Obchody Rocznicy Nadana Patronatu Bł. Ks. Józefa Jankowskiego Miastu i Gminie Brusy

Termin: 18.10.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: CKB; parafia

 

Spinning Rejonowy

Termin: 18.10.2020

Miejsce: Jez. Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Narodowe czytanie

Termin: wrzesień

Miejsce: Konarzyny

Organizator: Biblioteka Gminna

 

Zawody spinningowe

Termin: 18.10.2020

Miejsce: Jez. Życheckie

Organizator: PZW Konarzyny

 

Koncert Zespołu "HAPPYSAD"

Termin: 24.10.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku

 

Zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu „Złoty Strzał 2020”

Termin: 25.10

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Turniej Baśki

Termin: październik

Miejsce: Sala widowiskowa GOK

Organizator: GOK Konarzyny

 

Święto Bulwy (KLASKAWA)

Termin: październik

Miejsce: Gmina Czersk

 

Święto Rodziny

Termin: październik

Miejsce: Gmina Czersk

 

Bieg Miejski

Termin: październik

Miejsce: Gmina Czersk

 

Święto Latawca

Termin: październik

Miejsce: Gmina Czersk

 

 

 

LISTOPAD

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Wystawa „Rok świętego Jana Pawła II”

Termin: październik –listopad

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –Czytelnia

Organizator: MBP

 

Eliminacje VI Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej

Termin: listopad

Miejsce: ChCK

Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”, ChCK

 

Festiwal Piosenki Zaangażowanej

Termin: listopad

Miejsce: II LO

Organizator: II LO

Tel. kontaktowy: 52397 20 21

 

Zaduszki Bluesowe

Termin: 2.11.2020

Miejsce: Czersk

Organizator: Gminne Centrum Kultury w Czersku

 

XXI Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną –„Cześć Polskiej Ziemi”

Termin: 6.11

Miejsce: ChCK

Organizator: SP nr 1

 

Dynamiczne zawody strzeleckie z pistoletu centralnego zapłonu „GLOCK 2020”

Termin: 7.11

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Biesiada Sileńska

Termin : 7.11.2020

Miejsce: Silno

Organizator: GOK Chojnice

 

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Termin: 11.11.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: CKB

 

Festyn Św. Marcina

Termin: 11.11.2020

Miejsce: Ciechocin

Organizator: GOK Chojnice

 

Święto Niepodległości

Termin: 11.11.2020

Miejsce: Miejsce Pamięci Historycznej

Organizator: GOK Konarzyny

 

Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej

Termin: 11.11

Miejsce: ChCK

Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”, ChCK

 

Spotkanie –gry planszowe o tematyce historycznej

Termin: 11.11

Miejsce: Samorządne Centrum Młodzieżowe, ul. Koszarowa 8

Organizator: Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej

 

Bieg Dla Niepodległej”

Termin: 11.11

Miejsce: Park 1000-lecia

Organizator: PChS, sekcja biegowa Florian

 

Zawody w strzelaniu o szablę płk K. Mastalerza

Termin: 14.11

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: KBS

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej

Termin: 14.11

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

KFOKA Konarzyński Festiwal Kabaretów Otwartych

Termin: 15.11.2020

Miejsce: Sala widowiskowa GOK Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny

 

Mistrzostwa Chojnic w strzelaniu z broni pneumatycznej

Termin: 20 –21.11

Miejsce: strzelnica SP nr 8

Organizator: ZM LOK

 

Andrzejkowe zawody strzeleckie

Termin: 29.11

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Miejski Konkurs „Chojnicki witraż bożonarodzeniowy”

Termin: listopad –grudzień

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

 

Niepodległościowy Turniej w piłce siatkowej i koszykowej chłopców i dziewcząt

Termin: listopad

Miejsce: hala sportowa ZS LO

Organizator: UKS „Ogólniak”

 

 

GRUDZIEŃ

 

Wystawa historyczna Z przeszłości Chojnic. Od średniowiecza do czasów II Rzeczypospolitej.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Wystawa etnograficzna „Kultura materialna Kaszub południowych”

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Brama Człuchowska –III piętro

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Szlakiem haftu kaszubskiego. Leonard Brzeziński –zapomniany twórca z Wiela” –prezentacja etnograficzna unikalnej kolekcji haftu kaszubskiego.

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Kurza Stopa

Organizator: Muzeum H –E im. J. Rydzkowskiego

 

Albin Makowski. Kolekcja historyczno-regionalna / Ekspozycja stała/

Termin: styczeń –grudzień

Miejsce: Chojnice, ul. Drzymały 5

Organizator: Muzeum H –E im J. Rydzkowskiego

 

Wystawa „Stulecie powrotu Chojnic do Ojczyzny w zbiorach biblioteki”

Termin: styczeń –grudzień Miejsce: Wszechnica Chojnicka –hol na parterze

Organizator: MBP

 

Miejski Konkurs „Chojnicki witraż bożonarodzeniowy”

Termin: listopad –grudzień

Miejsce: SP nr 7

Organizator: SP nr 7

 

Wystawa „Nowości czytelni Pracowni Dokumentacji Regionalnej”

Termin: grudzień

Miejsce: Wszechnica Chojnicka –czytelnia

Organizator: MBP

 

Spotkania z Kulturą Japonii dla dzieci i młodzieży z Chojnic oraz VI Dni Kultury Japonii w Chojnicach

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido/

 

XXVI Dni Kultury Polsko -Francuskiej

Termin: listopad -grudzień

Miejsce: ChCK, aula ZS LO

Organizator: ChTPF

 

Staropolskie kolędowanie

Termin: grudzień

Miejsce: Chojnice i okolice

Organizator: Stowarzyszenie „Dworek Polski”, ChCK

 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu życia dla młodzieży szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych

Termin: grudzień

Miejsce: Gimnazjum nr 1

Organizator: ZR PCK

 

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych i Wolontariatu

Termin: grudzień

Miejsce: SP nr 8

Organizator: SP nr 8

 

Mikołajki Sztuk

Termin: grudzień

Miejsce: ChCK–pracownia plastyczna

Organizator: ChCK

 

Spotkanie Kulturalno-Integracyjne związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia

Termin: grudzień

Miejsce: do ustalenia w I połowie grudnia

Organizator: Koło Terenowe PZG

 

Konkurs poetycki „Śladami Stachury”

Termin: grudzień

Miejsce: Centrum Sztuki „Collegium Ars” /podziemia kościoła gimnazjalnego/

Organizator: TP LO im. Filomatów Chojnickich

 

Mikołajki

Termin: 6.12.2020

Miejsce: Sala widowiskowa GOK Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny/ ZSP Konarzyny

 

Mikołajkowy Turniej Łuczniczy

Termin: 5.12

Miejsce: sala gimnastyczna przy ZS

Organizator: ES „Pomerania”, BR „TUR”, parafia p.w. Ścięcia Św. J. Chrzciciela

 

Mikołajkowe zawody strzeleckie

Termin: 6.12

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

Mikołajki ze Sztuką

Termin: 6.12

Miejsce: Muzeum J. Trzebiatowskiego

Organizator: UM, Muzeum J. Trzebiatowskiego

 

VI Mikołajkowa wystawa psów rasowych

Termin: 6.12

Miejsce: hala sportowa Centrum Park

Organizator: ZKW o/Chojnice

 

Mikołajki platforma

Termin: 7.12.2020

Miejsce: Konarzyny

Organizator: GOK/ UG/ ZSP

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

Termin: 11-13.12.2020

Miejsce: Chojnice- Stary Rynek

Organizator: Promocja Regionu Chojnickiego Sp. z o.o.

 

Spotkanie wigilijne

Termin: 18.12.2020

Miejsce: Sala widowiskowa GOK Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny/ Młodzi Duchem

 

Koncert Wigilijny

Termin: 20.12.2020

Miejsce: Brusy

Organizator: CKB

 

Bal sylwestrowy

Termin: 31.12.2020

Miejsce: Sala widowiskowa GOK Konarzyny

Organizator: GOK Konarzyny

 

Mikołajki

Termin: Grudzień

Miejsce Gmina Czersk

Organizator:

 

Turniej Szachowy

Termin: grudzień (niedziela)

Miejsce: Gmina Czersk

Organizator:

 

Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido

Termin: luty –grudzień

Miejsce: OPR, hala sportowa Centrum Parku

Organizator: Chojnickie Stowarzyszenie Aikido

 

Mikołajkowy Turniej w piłce siatkowej i koszykowej chłopców i dziewcząt

Termin: grudzień

Miejsce: hala sportowa ZSLO

Organizator: UKS „Ogólniak”

 

Festiwal muzyczny „Siódemka łączy pokolenia”

Termin: grudzień

Miejsce: ChCK

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki przy SP nr 7

 

Turniej Mikołajkowy

Termin: grudzień

Miejsce: II LO

Organizator: II LO

 

Sylwestrowe zawody strzeleckie2020

Termin: 29.12

Miejsce: strzelnica bracka / Podlesie

Organizator: ZM LOK

 

 

 

 

 


Wszystkie prawa zastrzeżone. Promocja Regionu Chojnickiego sp z o.o. 2020. Realizacja serwisu: R-net.